شما اینجا هستید

حضرت خديجه(س) بانوي با ايمان و فداکار بود

  حضرت خديجه(س) از جايگاه خاص بين المللي برخوردار بود، چون در کسب و تجارت زبانزد عام و خاص بود و اين جايگاه را فداي اسلام کرد تا دين سالم و انتشار يابد .

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) حجت الاسلام والمسلمين رجبي در گفت وگو با خبر نگار خبرگزاري«حوزه»، ضمن تسليت ايام وفات حضرت خديجه(س) گفت: اين بانوي اول اسلام، بانويي فداکار، مهربان و مؤمنه بود و توانست خدمات شايسته اي به اسلام کند.

  قائم مقام موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) افزود: حضرت خديجه(س) در زماني اسلام آورد و پيامبر(ص) را تصديق کرد که او را رها کرده بودند و حاضر به تصديقش نشدند.

  عضو جامعه مدرسين حوزه ابراز داشت: يکي از خصوصيات آن بانو،‌ايثار و از جان گذشتگي بود؛ زماني که پيامبر(ص) به غار حرا رفته بود، حضرت خديجه(س) فاصله بين غار و منزل را با پاي پياده مي رفت و غذا مي برد؛ اين نمونه اي از عشق و وفاداري است.

  وي عنوان کرد: حضرت خديجه(س) الگويي مناسب در ابعاد مختلف اخلاقي، معرفتي، دين داري، ايماني و شوهر داري براي همه زنان  است چون در مدتي که با پيامبر(ص) زندگي کرد از هر لحاظ همسري مناسب بود و پاي عقيده خود تا آخرين لحظه ايستاد و با وجود همه سختيها عقب نشيني نکرد تا نهايتا از دنيا رفت.

  حجت الاسلام و المسلمين رجبي گفت: حضرت خديجه(س) زن ثروت مند و از جايگاه شخصيتي، خانوادگي، طائفه و قبيله اي برخوردار بود، ولي با وجود همه اين اوصاف با پيامبر(ص) که هنوز مبعوث به پيامبري نشده بودند و در آن زمان از جايگاه خاص اجتماعي برخوردار نبود، ازدواج کرد و با ثروت خود از دين و اسلام تا آخرين لحظه عمر دفاع و حمايت کرد.

  قائم مقام موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) افزود: آن بانوا اولين زني بود که به پيامبر(ص) ايمان آورد، اسلام را قبول کرد، پشت سر رسول خدا(ص) نماز خواند.

  عضو جامعه مدرسين حوزه ابراز داشت: حضرت خديجه(س) از جايگاه بين المللي برخوردار بود، چون در کسب و تجارت زبانزد عام و خاص بود و اين جايگاه را فداي اسلام کرد تا دين سالم بماند و انتشار يابد.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه