شما اینجا هستید

دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی در سطوح ملی، منطقه ای، جهانی و تاریخی بررسی شد

  به گزارش روابط عمومی، دکتر منوچهر محمدی مدیر گروه علوم سیاسی مؤسسه در نشستی با حضور دانش پژوهان مؤسسه امام خمینی (ره) به واکاوی دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی در سطوح ملی، منطقه ای، جهانی و تاریخی پرداخت.

  دکتر محمدی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در تاریخ 11 اردیبهشت ماه 87 مبنی بر اینکه "جا دارد یک نگاه کلان و فراگیر به این حادثه (انقلاب اسلامی) بیندازیم. نگاه های جزیی، نگاه به حوادث میانه راه و نگاه به افت و خیزها، خیلی گویا نیست؛ باید نگاه کلان و فراگیر به انقلاب اسلامی در سطح افکار عمومی زنده بشود" به تبیین جایگاه انقلاب اسلامی پرداخت.

  وی با اشاره به تأسیس نظام سیاسی دینی کارآمد در دنیای پسا مدرن، تأکید کرد: جامعه ولایی، تجلی اجتماعی مردم سالاری دینی است.

  دکتر منوچهر محمدی در کتاب "دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی در سطوح ملی، منطقه ای، جهانی و تاریخی" به بررسی و واکاوی انقلاب اسلامی پرداخته است.

  این کتاب در چهار بخش تدوین شده است که در بخش اول، "دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی در سطح ملی" را در دو فصل "تأسیس نظام سیاسی دینی کارآمد در دنیای پسا مدرن" و "جامعه ولایی تجلی اجتماعی مردم سالاری دینی" بررسی می کند.

  بخش دوم کتاب با "عنوان دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی در سطح منطقه ای" جهان اسلام و جهان تشیع را تبیین می کند.

  در بخش سوم "شکل گیری نظام جهانی برخورد با سلطه" را در قالب دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی در سطح جهانی توضیح می دهند.

  بخش چهارم کتاب که با عنوان "دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی در سطح تاریخی" به بررسی "دوران عهد عتیق"، "پیچ اول تاریخ (1648-1610 م)"، "رنساس و پیچ دوم تاریخ" و "انقلاب اسلامی و پیچ سوم تاریخ" می پردازد.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه