شما اینجا هستید

گره‌زدن حل مشکلات اقتصادي به برجام توفيقي نخواهد داشت

  آيت الله کعبي گفت: تجربه ثابت کرده است که گره زدن مشکلات اقتصادي و پيشرفت اقتصادي به برجام و تکيه بر گشايش هاي ناشي از آن، توفيقي براي دولت نخواهد داشت.

  آيت الله عباس کعبي، نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري و عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري رسا در اهواز، اظهار داشت: مسأله اصلي کشور تأمين حداقل هاي معيشتي، حل مسائل مهم مردم نظير ريزگردها، آب، برق، پيشبرد توليد داخلي، حمايت از توليدکنندگان، حل بيکاري، تأمين مايحتاج عمومي، پيشبرد مسائل داخلي، مبارزه با فساد و رانت خواري، طراحي سازوکار مديريتي بر پايه شايسته سالاري، حفظ انقلاب و نظام اسلامي و تقويت ارزش هاي اسلامي است.

  نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه استحکام داخلي نظام اسلامي را نبايد با موضوعات بين المللي همچون برجام گره زد، افزود: تجربه ثابت کرده است که ارتباط دادن مشکلات و پيشرفت اقتصادي به برجام و تکيه بر گشايش هاي ناشي از آن توفيقي نخواهد داشت.

  عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم خاطرنشان کرد: همانطور که دولتمردان و اعضاي تيم هسته اي و رئيس جمهور مي گويند، آمريکا متن و روح برجام را نقض کرده است و عملا بي توجهي محض به برجام شده و يک طرفه مي خواهند خواسته هايش را بر ملت ايران تحميل کند؛ اما شايسته است که دولتمردان نيز اقدام متقابلي را در اين زمينه اتخاذ کنند.

  آيت الله کعبي، خواستا بررسي وضعيت و شرايط اجراي برجام از سوي هيأت نظارت بر برجام شد و تصريح کرد: اين هيأت بايد جديت بيشتري در برخورد با ناقضان برجام داشته باشد و اميدواريم در روزهاي آينده شاهد عملکرد شايسته اي در جهت برخورد متقابل با آمريکا از سوي دولت و مجلس باشيم.

  وي با اشاره به اينکه آمريکايي ها نبايد انتظار داشته باشند در پي بي عهدي و نقض برجام، ايران با آنها مذاکره جديدي داشته باشد، اظهار داشت: ايران هرگز با آمريکا در مورد برجام مذاکره نخواهد کرد و اين نقض هاي مکرر برجام از سوي آمريکايي ها بايد به کميسيون مشترک حل اختلافات ارجاع داده شود.

  نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري، اقدام هوشمندانه در برابر نقض برجام آمريکايي ها را خوستار شد و گفت: بايد حق ملت ايران را از طريق نقض برجام آمريکايي ها استيفا کرد و اروپايي ها و روسيه نيز در برابر نقض هاي مکرر برجام از سوي آمريکا واکنش مناسبي نشان دهند.

  عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم برجام را تعهدي مهم در عرصه بين المللي دانست و افزود: نقض آن بازتاب ها و آثار حقوقي خاص خود را دارد و توقع داريم که دولتمردان با استفاده از راهکارهاي قانوني حقوق ملت را استيفا کرده و کوتاهي در اين باره نداشته باشند.

  آيت الله کعبي در پايان ابراز داشت: امروز اثري از برجامي باقي نمانده است و اين ميوه پرورش يافته دولت در حال از بين رفتن است.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه