شما اینجا هستید

مظلوميت فلسطين را در مراسم حج امسال فرياد بزنيم

  قائم مقام موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) گفت: در حج امسال بايد مظلوميت فلسطين به طور خاص مورد توجه قرار گرفته و با ديگر مسلمين در اين باره رايزني صورت گيرد.

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمين محمود رجبي ضمن اشاره به فرازهايي از بيانات چندي پيش رهبر معظم انقلاب در ديدار با کارگزاران حج ابراز داشت: بي شک يکي از اهداف مهم برگزاري حج آن است که مسلمانان نقاط مختلف جهان دور هم جمع شده و مشکلات مختلف جهان اسلام را مورد بررسي قرار داده و درباره آن‌‌‌ها به تبادل نظر بپردازند.

  وي افزود: در واقع حج عملي عبادي و سياسي است که بايد در آن مشکلات و مسائل مختلف دنياي اسلام مورد توجه قرار گيرد و لذا يکي از آن مسائل بسيار مهم، مساله فلسطين است که مقام معظم رهبري در همين ديدار به آن توجه خاصي نشان داده و فرمودند نبايد بگذاريم مساله فلسطين در حج امسال مغفول واقع شود.

  قائم مقام موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) خاطرنشان کرد: به خصوص در شرايط حساس فعلي، يکي از اهداف حج و برگزارکنندگان آن بايد تبادل نظر بين مسلمين درباره مسئله قدس و همچنين اعلام انزجار از توطئه‌هاي اشغالگران و هم‌پيمانان آنان باشد که به فرموده قرآن کريم، سرسخت‌ترين دشمنان امت اسلامي هستند.

  وي گفت: همان طور که رهبري معظم انقلاب فرمودند حج فرصتي براي تبادل نظر چهره به چهره بين مسلمانان، آگاهي بخشي به يکديگر نسبت به وظايف مسلمانان در اين برهه، انتقال مشکلات موجود در جامعه اسلامي توسط حجاج به جوامع اسلامي در نقاط مختلف جهان و تشويق آنان براي ورود به صحنه در راستاي حل مشکل قدس شريف است و چه مکاني بهتر از حج که در آن مظلوميت فلسطين، فرياد زده شود.

  حجت الاسلام و المسلمين رجبي همچنين با اشاره به قضاياي دردناک مربوط مراسم مناي دو سال قبل اظهار داشت: مقام معظم رهبري همچنين بر روي مساله حفظ و تامين امنيت حجاج تاکيد کردند که در اين خصوص لازم است تدابير مناسب و مقتضي اتخاذ شود تا مشکلي براي حاجيان ايراني وغير ايراني به وجود نيايد.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه